Pentueet


J-pentue

synt. 3.3.2020

Isä: Tridents Ingo

Emä: Taikakuonon Henriella

3 urosta,3 narttua

u. Taikakuonon Janel

u. Taikakuonon Jevel

u. Taikakuonon Juuse

n. Taikakuonon Jadelia

n. Taikakuonon Jasmiitta

n. Taikakuonon Justiina

Zlatan- Tinka


---------------------------------------------------------------------------------------------


I-Pentue

Synt. 8.1.2019

Isä: Wäliharjun Jesse James

Emä: Taikakuonon Henriella

2 urosta, 1 narttu

u. Taikakuonon Ildemar

u. Taikakuonon Ilbert

n. Taikakuonon Illucia


Tinka Jesse


----------------------------------------------------------------------------------------------------

H-pentue

Synt.14.8.2016

Isä: Svedala Åke Åska "Hukka"

Emä: FI MVA Taikakuonon Ginella "Ruuti"

4 urosta, 2 narttua

u. Taikakuonon Harald

u. Taikakuonon Helmer

u. Taikakuonon Herbert

u. Taikakuonon Hugo

n. Taikakuonon Henriella

n. Taikakuonon Hermeliina

Hukka Ruuti

-------------------------------------------------------------------------------------------------

G-pentue

Synt. 17.4.2014

Isä: FI&SE MVA Handskes Lustiga Ludde "Kunkku"

Emä: Taikakuonon Estella "Enni"

4 narttua

n. Taikakuonon Gabriella

n. Taikakuonon Gestella

n. Taikakuonon Ginella

n. Taikakuonon Gisella

kunkku-enni.jpg

Kunkku ( kuvat: T.Pahkasalo) Enni

-----------------------------------------------------------------------------------

F-pentue

Synt. 16.6.2013

Isä: HeJw-11 konnunkodon Ingvar Isbrytare "Ilpo"

Emä: Taikakuonon Daniela "Hertta"

2 urosta

u. Taikakuonon Felix

u. Taikakuonon Ferry

ilpo_hertta.jpg

Ilpo (kuva: H.Seppälä) Hertta (kuva:t.pahkasalo)

---------------------------------------------------------------------------------

E-pentue

Synt. 20.2.2012

Isä: FI MVA Cimillan Tor Terminaattori "Patu"

Emä: Taikakuonon Amalia "Tella"

1 uros & 3 narttua

u. Taikakuonon Edward

n. Taikakuonon Edelmiina

n. Taikakuonon Estella

n. Taikakuonon Esmeralda

tor_terminaattori_2v-horz.jpg

Patu (kuva:Halla Seppälä) Tella(kuva:T.Pahkasalo)

------------------------------------------------------------------------------------

D-pentue

Synt. 6.12.2010

Isä: C.I.B, FI & LT & SE & CZ MVA, Lv & Lt& E JMva, Balt JV-0,RK FV

Mystarz Chivas Regal "Rotsi"

Emä: Taikakuonon Amalia "Tella"

5 urosta & 2 narttua

u.Taikakuonon Darro

u.Taikakuonon Demo

u.Taikakuonon Derek

u.Taikakuonon Ducati

u.Taikakuonon Duo

n.Taikakuonon Daniela

n.Taikakuonon Della

rotsitella.jpg

Rotsi (kuva:K.Dolmatoff) Tella

-----------------------------------------------------------------------------------

C-pentue

Synt. 17.5.2009

Isä:Chipsmakers Där Björkarna Susar “Saku”

Emä: Taikakuonon Amalia "Tella"

4 urosta

u.Taikakuonon Carolus

u.Taikakuonon Casimir

u.Taikakuonon Carlos

u.Taikakuonon Constantin

sakutella2.jpg

Saku Tella

----------------------------------------------------------------------------------

B-pentue

Synt. 9.2.2009

Isä: C.I.B FI MVA EE MVA LV MVA LT MVA BALTV-07 Tulikäpälän Palomies "Leevi"

Emä: Garpin Taika Kuu "Taika"

1 Uros

u.Taikakuonon Benjamin "Veeti"

img_2609-horz.jpg


Leevi Taika(kuva: K.Hotanen)

-----------------------------------------------------------------------------------

A-pentue

Synt. 22.5.2007

Isä: Bodeneis BarroBalin "Kimi"

Emä: Garpin Taika Kuu "Taika"

2 urosta 2 narttua

u.Taikakuonon Adolf "Voitto"

u.Taikakuonon Alfred "Rasmus"

n.Taikakuonon Amalia "Tella"

n.Taikakuonon Amanda "Amanda"

kimitaika.jpg

Kimi (kuva:H.Seppälä) Taika (kuva K.Hotanen)